Autorzy książek dla dzieci

    W życiu każdego rodzica przychodzi czas na kupienie pierwszej książki z bajkami, którą można czytać dziecku w długie zimowe wieczory. Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym którego autora książki wybrać to postaramy się Tobie dopomóc. W tym przewodniku wymieniamy najbardziej poczytnych autorów książek oraz bajki które zostały przez nich spisane.

   Bracia Grimm - zdawać by się mogło, że za sprawą ich o Wilhelmie i Jacobie słyszała większość ludzi. Jednym z ich największych dzieł, a z pewnością najpopularniejszym, były Baśnie braci Grimm opracowane na podstawie wieloletnich badań podań mitów i opowieści ludowych. Baśnie braci Grimm ukazały się w dwóch tomach w których znajduje się łącznie 200 bajek dla dzieci. Do najpopularniejszych, najbardziej znanych należą: O wilku i siedmiu koźlątkach, Roszpunka, Jaś i Małgosia, O dzielnym krawczyku, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, O czterech muzykantach z Bremy, Śpiąca królewna, Śnieżka oraz Titelitury.

   Ignacy Krasicki - nazywany księciem poetów polskich. Jego jednym z najtrwalszych pomników są bajki które pisał w okresie polskiego oświecenia. Z jego twórczości warto nadmienić sobie kilka bajek które każdy z nas omawiał w czasach szkolnych na lekcjach języka polskiego: Mądry i Głupi, Mysz i kot, Lew pokorny, Bogacz i żebrak, Kałamarz i pióro, Kulawy i ślepy oraz Młot z kowadłem.

   Charles Perrault - francuski baśniopisarz którego największa twórczość przypadała na koniec XVII wieku. Zasłynął jako autor zbioru Bajek Babci Gąski w skład którego wchodziły takie bajki jak: Czerwony Kapturek, Śpiąca królewna, Kopciuszek, Kot w butach, Knyps z czubkiem, Ośla skórka, Sinobrody, Tomcio Paluch oraz Wróżki.

   Hans Christian Andersen - duński poeta znany ze swojej twórczości baśniopisarskiej w skład której wchodzą takie bajki jak: Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Księżniczka na ziarnku grochu, Mała syrenka oraz Nowe szaty króla.

   Mirosława Woźna - Polska autorka bajek dla dzieci pisanych wierszem. Do jej najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajek należą: Pan samochodzik, Zagadka, Wieczór Wigilijny oraz Deszczowa kołysanka.

Przyjaciele

Książki dla dzieci