Trzy małe świnki

Trzy małe świnki to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek dla najmłodszych. Bardzo często występuje w formie książeczek z obrazkami lub książeczek rymowanych. Druga opcja daje pole do popisu zarówno rodzicom jak i dziecku które może się uczyć wierszyków, poprawiać swoje słownictwo i pamięć.

Bajka opowiada o trzech małych świnkach które postanowiły wyruszyć w świat w poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca. Pierwsza ze świnek poszła na łatwiznę i wybudowała domek z patyków oraz słomy którą kupiła od pobliskiego rolnika. Druga świnka włożyła w budowę domku nieco więcej serc od pierwszej, swoją chatkę wybudowała z drewna zakupionego od drwala. Trzeci świnka włożyła w swój domek najwięcej czasu i sił, postanowiła ona wybudować stabilny murowany domek.

W dolinie której zamieszkały świnki zjawił się głodny wilk. Zauważył domek pierwszej świnki i pomyślał, że będzie dla niego łatwym celem. Świnka nie chciała wpuścić wilka do swojego słomianego domku więc wilk dmuchał i chuchał aż domek zdmuchał. Świnka w ostatniej chwili zdążyła uciec i schować się w drewnianym domku należącym do drugiej świnki. Niestety wilk niesiony apetytem i ten domek zdołał zdmuchnąć. Trwało to trochę dłużej niż w przypadku domu ze słomy jednak nawet domek z drewna nie dał rady silnym płucom wilka.

Na szczęście pierwsza i druga świnka zdołały uciec do domku trzeciej świnki, który został wybudowany z cegieł. Zdmuchnięcie tego domku nie szło wilkowi, więc ten postanowił dostać się do środka przez komin. Trzy małe świnki przechytrzyły wilka paląc w kominku, przez co ten wystrzelił z niego jak z procy i już nigdy nie zjawił się w okolicy. Bajka „Trzy małe świnki” uczy nas, że ciężka praca popłaca i procentuje w przyszłości.

Przyjaciele

Książki dla dzieci