Cytaty

Jeżeli potrzebujesz cytatów mówiących o bajkach to zachęcamy do skorzystania z tych zawartych na naszej stronie. Znajdują się tu krótsze cytaty do wstawienia w opis w portalu społecznościowym, komunikatorze oraz dłuższe do wykorzystania na blogach, forach, stronach z bajkami.

"Lwy powinny być silne, ale łagodne, jak w kreskówce Disneya. One jednak takie nie są, a kiedy zachowują się jak lwy, masz im za złe, że nie są bajkowymi zwierzątkami z twojej wyobraźni. Rosyjskie niedźwiedzie nie wkładają kapeluszy i nie jeżdżą na rowerach. Ani nie śpią razem ze Złotowłosą. To ludzie zmuszają je, żeby odstawiały tę błazenadę w cyrkach, filmach i bajkach dla dzieci. Oczywiście, jedne są bardziej potulne czy dzikie, a inne mniej, ale wszystkie zawsze pozostaną niedźwiedziami."

             Autor: Jonathan Carroll

"Jest bardzo niedobrze, że prawda musi być broniona obecnie fikcją, powieścią, bajką."

             Autor: Georg Christoph Lichtenberg

"Pamiętacie, kiedy byliście małymi dziećmi i wierzyliście w bajki, marzyliście o tym, jakie będzie wasze życie? Biała sukienka, książę z bajki, który zaniesie was do zamku na wzgórzu. Leżeliście w nocy w łóżku, zamykaliście oczy i całkowicie, niezaprzeczalnie w to wierzyliście. Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, książę z bajki - byli na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie dorastacie. Pewnego dnia otwieracie oczy, a bajki znikają. Większość ludzi zamienia je na rzeczy i ludzi, którym mogą ufać, ale rzecz w tym, że trudno całkowicie zrezygnować z bajek, bo prawie każdy nadal chowa w sobie iskierkę nadziei, że któregoś dnia otworzy oczy i to wszystko stanie się prawdą."

             Z filmu: Chirurdzy, Meredith

"A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może! Prawda, jednakże ja to między bajki włożę. "

             Autor: Ignacy Krasicki

"Świnia? Słyszałeś Pumba co on powiedział? Powiedział świnia.
Powiedziałeś Świnia?? Dla ciebie Pan Świnia! "

             Z filmu: Król Lew

Przyjaciele

Książki dla dzieci